Fotbal je krásný! Realu už se nevěřilo, Siegl je rád za finále ze dvou lig

5. května 2022, 10:54 | Fotbalisté Realu Madrid po fantastickém obratu v dvojutkání postoupili do finále Ligy mistrů. Ještě v 90. minutě odvety s Manchesterem City v celkovém součtu ztráceli 3:5, pak ale dvěma góly nátáhl duel Rodrygo. Zápas po základní hrací době skončil 2:1 a šlo se do prodloužení, v němž z penalty rozhodl Karim Benzema (celkově 6:5). „Pro fotbal je dobře, že jsou ve finále zástupci dvou lig,“ řekl ve studiu Nova Sport po utkání Horst Siegl.

Po přestřelce v prvním zápase se v Madridu hrálo prakticky celé utkání výrazně klidněji. do 90. minuty si fotbalisté City hlídali postupové vedení 1:0 po gólu Riyada Mahreze. Pak ale zaúřadoval střídající Rodrygo, který dvěma trefami v 90. a 91. minutě zpražil Guardiolův tým a poslal utkání do prodloužení.

„Žádnou fázi zápasu jsem si nemyslel, že by City nepostoupilo. Ten závěr utkání překvapil každého. V tom je fotbal krásný,“ glosoval ve studiu Nova Sport 3 po zápase bývalý fotbalista Milan Fukal.

Neuvěřitelný obrat pak dokonal v prodloužení v 95. minutě ten nejpovolanější. Francouzský kanonýr Benzema totiž vlétl do vápna a v souboji s Rúbenem Diasem si vybojoval penaltu. Sám se jí také chopil a přízemní ranou k tyči se nemýlil. V šestém duelu vyřazovacích bojů letošní LM tak vstřelil desátý gól!

Prakticky se tak zopakoval scénář ze čtvrtfinále proti Chelsea. I tam Rodrygo (sice „jen“ jedním gólem) poslal utkání do prodloužení, v němž rovněž rozhodl Benzema.

Druhý host studia, rovněž bývalý fotbalista Horst Siegl uvítal, že ve finále proti Liverpoolu bude v zápase hraném v Paříži Real.

„Myslím, že je to dobře pro fotbal, že jsou ve finále zástupci různých lig. Rozhodla střídání na obou stranách. Grealish obrovskou šanci neproměnil, když mohl definitivně rozhodnnout na 2:0. Na druhé straně rovněž střídající Rodrygo Real zachránil,“ připomněl momentky Jacka Grealishe z 87. minuty, kdy mu nejprve míč z brankové čáry vykopl Ferland Mendy a následně ho vychytal klíčovým zákrokem gólman Thibaut Courtois.

Real Madrid se tak s Liverpoolem potká ve finále Ligy mistrů znovu po čtyřech letech. V roce 2018 slavil „Bílý balet“ po výhře 3:1.