SESTŘIHY: Šok na MS! Kanada padla s Dánskem. Sestupují Italové a Britové

24. května 2022, 07:53 | Mistrovství světa ve Finsku zažilo další šok! Možná ještě větší, než byla prohra Česka s Rakouskem. Kanaďané nezvládli pondělní duel s Dánskem a senzačně prohráli 2:3. Letošní světový šampionát zná oba sestupující: ze skupiny A padá o patro níž Itálie, která v klíčovém souboji padla s Kazachstánem 2:5. V „béčku“ to bylo pořádné drama do konce. Velká Británie vedla nad Rakouskem dvakrát o dva góly, ale ve třetí třetině náskok ztratila a prohrála 3:5.

Skupina A (Ice Hall, Helsinky)
Kazachstán - Itálie 5:2
Kazachstánci porazili v přímém souboji o záchranu mezi elitou na mistrovství světa Itálii 5:2 a udrželi se. Italové budou naopak poprvé od roku 2018 hrát ve skupině A divize I. K vítězství Kazachů, kteří se dostali zpět do elitní kategorie před třemi roky, pomohli shodně gólem a asistencí kapitán Roman Starčenko, Nikita Michajlis i obránce Valerij Orechov.

Kanada - Dánsko 2:3
Dánští hokejisté porazili Kanadu 3:2 a v osmém vzájemném zápase si připsali historicky první vítězství nad úřadujícími šampiony. Dánové vyhráli na turnaji čtvrtý zápas a bodově se dotáhli na svého pondělního soupeře v tabulce skupiny A. Oba týmy mají před úterními posledními duely shodně 12 bodů.

Skupina B (Nokia Arena, Tampere)
USA - Česko 0:1
Čeští hokejisté porazili tým USA 1:0 a zajistili si účast ve čtvrtfinále. Do vyřazovacích bojů postoupí nejhůře ze třetího místa základní skupiny B, takže se vyhnou nejlepšímu celku skupiny A v Helsinkách. Jediným střelcem zápasu byl útočník Matěj Blümel, který skóroval v 8. minutě po přihrávce Hynka Zohorny. První čisté konto v kariéře na mistrovství světa vychytal brankář Karel Vejmelka. Potřeboval na něj 24 zákroků.

Rakousko - Velká Británie 5:3
Britové podlehli v přímém souboji o udržení Rakousku 3:5 a sestoupili z elitní kategorie, do které se dostali v roce 2018. Vedli sice 3:1, ale soupeř duel otočil. Rakušanům, kterým stačil i bod, se podařilo setrvat mezi nejlepší šestnáctkou poté, co se spolu s Francii vrátili o stupeň výš letos po třech letech jako náhrada za Rusko a Bělorusko vyloučené kvůli válečné agresi na Ukrajině.