Síla a vůle české legendy rozhodly. Je pro Ostravu finále opravdu zakleté?

19. července 2023, 08:42 | Dlouho to vypadalo na jejich sezonu. Ostrava Steelers za celý ročník ani jednou neprohráli. Do Tipsport Czech Bowlu XXX vstupovali jako mírní favorité. Nakonec to pro dopadlo stejně jako v letech 2017, 2018 a 2019, kdy se museli dívat na soupeře, jak slaví s pohárem. Ten Vysočině Gladiators zajistil týmový výkon, ale i závěrečné vzepětí největší české legendy amerického fotbalu Jana Dundáčka.

Tři běhové touchdowny a 129 naběhaných yardů po zemi. V prvním poločase se rozehříval, v tom druhém předvedl jeden z nejlepších výkonů v Czech Bowlu v historii. A to se bavíme o sedminásobném MVP Snapbacks ligy amerického fotbalu. Síla a vůle dovést tým k vítězství byla v jeho podání opět neskutečná.

Přitom vše mohlo být jinak. I Ostrava měla své momenty a dlouho šlo o krásně vyrovnanou bitvu. Slavit mohl kdokoliv.

V prvním poločase se Vysočině dařilo i vzduchem. Dva přesné Dundáčkovy pasy přetavil wide receiver Petr Čermák ve dva nádherné touchdowny. Nejlepší pasová obrana ligy si v tu chvíli nevěděla moc rady. Čermák hrál spolehlivě a byl velkou zbraní domácího týmu.