Šilhavý po postupu: Nepokračuju! Fousek a Souček trenérovi děkují

21. listopadu 2023, 09:51 | Vychutnal si postup na mistrovství Evropy po výhře 3:0 nad Moldavskem a pak trenér fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý oznámil, že u týmu končí. „I přestože máme radost, před zápasem jsme se rozhodli, že pokračovat nebudeme,“ sdělil Šilhavý v pozápasovém rozhovoru pro ČT. Dvaašedesátiletý kouč a jeho realizační tým měl smlouvu do konce listopadu, u mužstva končí po pěti letech.

Šilhavý dovedl národní mužstvo podruhé na mistrovství Evropy, na tom prvním s ním došel do čtvrtfinále, na tom druhém nebude. Přiznal, že rozhodl tlak, který jeho i celý tým svíral v podzimní části kvalifikace. „Tlak byl enormní. Někdy jsem to ani nechápal. I to rozhodovalo,“ uvedl Šilhavý, který se na šampionát do Německa podívá jako divák. „Přijedeme kluky povzbudit,“ avizoval.

Šilhavý se reprezentace ujal v roce 2018, byl podle svého mínění úspěšný? „Nechtěl bych mluvit jen o sobě. Mám za sebou fůru kluků, bez kterých bych to nedokázal. Myslím, že nějaká práce za námi zůstala. Byli jsme tu přes pět let. Nemusíme se stydět,“ řekl odstupující kouč, který rozhodnutí sebe a svých kolegů sdělil ihned po utkání s Moldavskem předsedovi fotbalové asociace Petr Fouskovi.