Triumf hokejové osmnáctky, řídila první lajna. Česko - USA 7:2

1. srpna 2023, 08:08 | Mladý tým kouče Davida Čermáka se povedl již úvod duelu se zámořskou partou. Vedení ztratili Češi jen na 27 vteřin, následně odskočili o dva góly díky využitým přesilovkám. Nejpovedenější byla ovšem třetí třetina, kdy český triumf v Břeclavi stvrdila parádním představením první lajna Ondřej Kos

Brankář Jakub Milota držel čisté konto a zároveň i nejtěsnější náskok do 33. minuty. I když pak vyrovnal Will Zellers, Češi záhy kontrovali. Náskok jim vrátil Matěj Kubiesa, chvilku nato zvýšil Ondřej Kos. Eero Butella sice ještě do druhé přestávky oživil šance Američanů, k radosti takřka 2200 diváků však Češi ve třetí třetině zcela dominovali. Další góly přidali Samuel Drančák, znovu Titlbach, Petr Sikora a Adam Jecho.

Góly

Domácí: 10:28. Titlbach, 32:36. Kubiesa, 33:39. Kos, 43:40. Drančák, 44:52. Titlbach, 52:15. Sikora, 57:16. Jecho